מילונית - סיכומים חינם
מקצועות לימוד:
מתמטיקה
אנגלית
מחשבים
לשון והבעה
ביולוגיה
בוטניקה (צמחים)
פיזיקה
כימיה
היסטוריה
ספרות
תנ"ך
אזרחות
גיאוגרפיה
חינוך תעבורתי
כלי עזר:
ציוני בגרות
שימושון
הפיכת עברית
מחשבון
פונטים
מערכת האתר:
מילונית - ראשי
אודות מילונית
יצירת קשר
פרסום באתר
עזרה לאתר
מפת האתר
עמוד ראשי >> מחשבים >> קידום אתרים באינטרנט - רקע

קידום אתרים באינטרנט - רקע

בעבר, במנועי החיפוש הישנים היה מנהל אתר אינטרנט נכנס לדף רישום בו היה מוסיף את האתר, צוות אנושי או זחלן (Crawl) היה בודק מה רשום בתגי המטא של האתר בתוך העמוד ולוקח את המידע שה- Web Master היה מכניס בתגי ה- meta של העמודים השונים, וכך קובע את הרלוונטיות של העמוד לחיפוש שנעשה (on-site factor). ברגע שמנהלי אתרי האינטרנט הבינו את זה, הם הפציצו במידע בתגי ה- meta כך שגם חיפושים של דברים שלא קשורים לעמוד כלשהו היו מחזירים את העמוד. עקב כך מנועי החיפוש שיכללו את האלגוריתם של הזחלן שלהם והחלו לעבוד ולפתח אלגוריתם חכם ויעיל יותר.

הראשונים שהשכילו לפתח מנוע חיפוש מתקדם, נוח ויעיל היו סרגיי ברין ולארי פייג' , שני סטודנטים מאוניברסיטת סטנפורד. הם פיתחו את המנוע הנפוץ והטוב ביותר בעולם כיום – גוגל. המנוע זכה לחשיפה רבה בשל תוצאותיו הטובות כאשר מחפשים מידע ואתרים דרכו. בנוסף למידע האיכותי בתוצאות החיפוש, גוגל פיתח יתרון על מתחריו בשל קלילותו הן בתפעול וחיפוש מידע והן מבחינה ויזואלית. כיום מנוע החיפוש גוגל הינו המנוע החזק והטוב ביותר ומתחריו הרחק מאחור. סקרים שנערכו מראים כי 80% מגולשי האינטרנט מעדיפים לחפש במנועי החיפוש גוגל על פני מנועי חיפוש אחרים.

רוב מקדמי האתרים כיום עסוקים בעיקר בקידום אתרים בגוגל ועוסקים שעות רבות בניסיון להבין איך עובד האלגוריתם של גוגל, שאף אחד היום חוץ מהעובדים בגוגל לא יודע איך הוא עובד. גוגל שומרים כל כך בסוד על האלגוריתם של מנוע החיפוש שלהם מכיוון שהוא זה שהביא ומביא להם את ההצלחה הרבה בתחום חיפוש מידע באינטרנט.

סיבה נוספת שתרמה לפרסום הגדול שמקבל גוגל בשנים האחרונות היא עליית תחום קידום אתרים במנועי חיפוש. יותר ויותר בעלי אתרים מייחסים חשיבות כיום לקידום אתרים ומקציבים סכום נאה ביותר מתקציב הפרסום עבור שימוש בכלי פרסום מבית גוגל והשכרת מקדמי אתרים שיבצעו אופטימיזציה וקידום אתרים בגוגל.

* הערה - חלק מהחומר המגיע לאתר, מגיע מהגולשים ולכן למרות הבדיקה והסינון שלנו ייתכן שהופרו זכויות יוצרים. נודה לך מאוד אם תיידע אותנו במידה והבחנת במקרה כזה והחומר יוסר מהאתר.


לומדים עם Wall Street
קישורים ממומנים:
מדריך קידום אתרים
קידום אתרים באינטרנט
בניית אתרים באינטרנט

כל הזכויות שמורות © 2005-2012 לימודים לומדים רק במילונית!